Metronomy – Summer 08

Metronomy – Summer 08

 

Tak je to zase tu. Moment, na který jsem dlouho čekal. Přesněji řečeno 2 roky. Joseph Mount (Frontman a zakladatel skupiny Metronomy) vydal převážně sólové album ‘Summer 08’ plné “vážnější” indietroniky. Při poslouchání alba se vám dostaví toho pocitu, kdy se můžete úplně ponořit do písniček a procítit emoce vložené do melodií a textů posledního výtvoru skupiny Metronomy. Ano, jsem zase u toho. Jedná se o album “musím to poslouchat od začátku do konce a pořád dokola” – jak si jednou poslechnete, už nepřestanete.

Písniček je na albumu 10 a album vyšlo 1. července tohoto roku. Já ani nevím, o kterých písniček bych měl psát. Každá má co říct a každá má svůj smysl. Možná stojí za zmínku, že písničku “Hang Me out to Dry” doprovází Robyn. Celkově má album retro, ‘oldskul’ a synth feel míchaný majstrštykem Josepha Mounta, který si dal opravdu záležet. On sám propagoval album jako vracení se zpět, zpět ke svým kořenům. Proto album místy připomíná spíš někdejší tvorbu Metromony a sólové projekty Mounta. Nejvíc mě dostaly songy Mick Slow a Night Owl. Obě písničky mě dohání k náležitému šílenství. No posuďte sami –>

(ve videoklipu si zahrál krom Josepha i Oscar Cash)

Věděl jsem, že album bude dokonalý, věděl jsem, že Joseph nezklame. Akorát zklamal, když prohlásil, že k tomuhle albu nebude žádná tour.. no stejně by určitě do mého okolí nezabloudil. Teď zas potichu začněme netrpělivé čekání. Snad se zase stane zázrak a Metronomy nás překvapí novým albem, zase jiným, zase jinak nejlepším.

Díky za podporu a hromadu zpráv.